Tlenek cyrkonu

Tlenek cyrkonu jest materiałem używanym do wykonywania uzupełnień protetycznych w przypadku, gdy najważniejsza jest estetyka oraz wysoka wytrzymałość materiału. W Centrum Frezowania wellCAMdent frezujemy zarówno w tlenku cyrkonu zsynteryzowanym („twardym”) oraz w tlenku cyrkonu niezsynteryzowanym („miękkim”). Przy obróbce w cyrkonie niezsynteryzowanym podczas projektowania CAD/CAM uzupełnienie jest przeskalowane o wartość proporcjonalną do powstałego skurczu materiału podczas jego pełnej synteryzacji. Centrum Frezowania wellCAMdent przy frezowaniu suprastruktur wymagających ultra dokładnej precyzji jako jedyne w Polsce posiada maszyny z silnikiem liniowym potrafiące frezować w „twardym” tlenku cyrkonie, bez potrzeby umieszczania uzupełnienia protetycznego w piecu do synteryzacji i poddawania dodatkowym skurczom. Dzięki temu powstałe uzupełnienie protetyczne, np. łącznik z częścią koronową cyrkonową idealnie łączy się ze swoją koroną. 
Proces synteryzacji odbywający się w niemieckiej jakości piecu do synteryzacji pozwala nabrać właściwości homogennej oraz odpornej na pękanie suprastruktury protetycznej.
Z uwagi na wysoką wytrzymałość na zginanie (w zależności od producenta od 800-1400MPa) materiał ten idealne nadaje się na trwałe podbudowy protetyczne.

Zalety materiału:

  • Wysoka wytrzymałość oraz trwałość podbudowy
  • Wysoka wytrzymałość na ścieranie

  • Przezierność zbliżona do uzębienia pacjenta

  • Wysoka biozgodność (nie powoduje reakcji alergicznych)

  • Wysokie walory estetyczne